Veel tooteid
Tulemusi ei leitud
Otsi blogi

Kuidas ja miks püüda Estlant merikaga?

Postitati30/03/2021

Tere ilusat merikahooaega! :)

Estlant 19 g "Atla Ahvatlus" merikalandid on ideaalsed madalamast veest püügiks ning kohtades, kus on palju vetikaid ja kive. Ja merikas armastab madalat vett ning kive!  Parimaks võib pidada püügisügavust kuni 1,5 m. Aeglane vajumine annab suurema püügimõnu ja tõenäosuse kala tabada, sest pole vaja võidelda adru nokkimisega ning landi lahtisikutamisega. Lant lendab hästi ka vastutuult.

Landid on tehtud puidust, mis liimitud metallsüdamikule. Landi nõks on piisavalt lai ning laine kannab Estlant merikat kenasti kaasa, et ka laines hapnikurohkust ja toitu püüdvad merikad võtma meelitada. Oleme saanud väga head tagasisidet, et just aeglane vajumine ja lainega koos kandumine võimaldab püüda väheke lainetavates tingimustes otse laine seest.

Samuti tasub mainimist, et Estlandi aeglane mäng võimaldab teha üleüldse pikemaid pause, mille kestel enamasti merikas just armastab lanti rabada. Kuna paus on pikem, on kalal rohkem aega rehkendada ja tihti on lant kalal kõigi kolme konksuga suus. Sellest sõltub aga kala äraminekuprotsent, mida on kalastajate sõnul Estlandiga püüdmisel vähem. Mõni merikaäss on öelnud, et  Estlandiga kättesaadud kalade osakaal on 75%. Kindlasti on see subjektiivne, kuid pausi pikkus ja rehkendusaeg on oluline argument Estlandi resultatiivsusel.

Värvivalikus on 10 värvi. Kala saadakse küll kõikide värvidega. Siiski on viidatud, et liivasemal ja heledamal põhjal võiks kasutada tumedat lanti, tumedal kivi –adrupõhjal heledamat lanti. Sama lugu ka valgusega – kui päike sirab, siis tumedam lant, kui tumepilvine taevas, siis heledam. On välja toodud, et alati kipub toimima Estlant merikurat. Tagasisidest oleme kuulnud, et mõni parvest alati just seda värvikombot armastab, seega tasub alati merikuradile püügiaega anda.

Erilise „jokkerina“ on välja toodud „porist põrsast“. Selle landi fenomen on mõne püüdjamehe sõnul uskumatu – on olnud kordi, kus see lant püüab üle kõik landid mitmekordselt. Ja siis tekib hetk, kus see värv ei saa tonksugi. Nii võib kesta mitu päeva, ja kui siis ükskord jälle proovida, tuleb metsik mürgel just selle värvi peale. Miskipärast on roosamust selline ärritav värv, kus võib saada kala igaüks ja „iga viskega“, või siis ei toimi üldse. See pidi olema selle värvi tõeline jokkerefekt – kõik või mitte midagi!

Kirja pani Estlant.

Vaata lisaks:

Konto

Veel tooteid
Tulemusi ei leitud

Menüü